W minionym tygodniu pomiędzy 21 a 25 października odbył się trzeci już obóz rehabilitacyjny dla Pacjentów z nowotworami głowy i szyi. Uczestnicy mieli okazję wypoczywać w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym w Puszczykowie. Przez 5 dni wybrani pacjenci korzystali z zajęć i rozmów ze specjalistami: fizjoterapeutą,  logopedą, psychologiem i laryngologiem. W programie obozu znalazły się ćwiczenia ruchowe z zastosowaniem różnego rodzaju przyrządów (piłki, kijki do nordic walking’u, gumy), warsztaty z nauki mowy, masażu logopedycznego. Obozowicze mogli również dowiedzieć się, jak zachować pamięć do późnego wieku, a także jak dbać o siebie po zabiegach operacyjnych. Wszystkie zajęcia cieszyły się uznaniem- uczestnicy chwalili sobie zarówno przygotowanie wykładowców, jak też Ośrodek, który znajduje się w spokojnej, leśnej okolicy. Na zakończenie obozu Stowarzyszenie Osób z nowotworami Glowy i Szyi zorganizowało pożegnalne ognisko dla uczestników i ich rodzin, podczas którego wszyscy mogli się wymienić swoimi wrażeniami. Cieszymy się, że obóz spotkał się z takim zainteresowaniem. Pozytywne opinie uczestników tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że takie wyjazdy są potrzebne nie tylko ze względu na konieczność przekazania niezbędnej wiedzy chorym z nowotworami głowy i szyi, ale również w celu integrowania ich. Jak podsumował jeden z uczestników – było to pierwsze 5 dni po operacji, które poświęcił tylko sobie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, a Stowarzyszeniu Pacjentów z Nowotworami Głowy i Szyi za pomoc w organizacji przedsięwzięcia!

Obóz był całkowicie sfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach zadania Programu „Realizacja Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi w województwie lubuskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim”.