Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, że z dniem 1 września 2017 roku Wielkopolskie Centrum Onkologii rozpoczęło projekt unijny pn. „Realizacja Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi w województwach lubuskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.”

Źródłem finansowania są Środki Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2017-2020. Projekt będzie realizowany do 31 sierpnia 2020 roku. Kwota dofinansowania wynosi : 2 491 929,25 zł.

Wielkopolskie Centrum Onkologii jest jednym z 11 Ośrodków realizujących Ogólnopolski Program Profilaktyki Pierwotnej i Wczesnego wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi.

Strona www Programu >

Grupą docelową są osoby w wieku produkcyjnym, u których istnieje podwyższone ryzyko nowotworów głowy i szyi tj.: w wieku 40-65 lat, są wieloletnimi palaczami, nadużywają alkoholu, mają podwyższone ryzyko zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, u których przez ponad 3 tygodnie występuje jeden z 6 objawów niezwiązanych z infekcją górnych dróg oddechowych takich jak: pieczenie języka, niegojące się owrzodzenie oraz/lub czerwone lub białe naloty w jamie ustnej, ból gardła, przewlekła chrypka, guz na szyi, niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa, ból w trakcie oraz/lub problemy z przełykaniem.

Do grupy objętej programem można włączyć również osoby z wskazanej grupy wiekowej, które nie są wieloletnimi palaczami, nie nadużywają alkoholu, jak również nie mają podwyższonego ryzyka zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, a u których przez ponad 3 tygodnie wystąpił jeden z ww. objawów.

Formy rejestracji:

  • poprzez lekarzy POZ współpracujących z Wielkopolskim Centrum Onkologii
  • telefonicznie pod numerem 618850729 (pon- pt w godzinach 8:00- 14:30).

Badania grupy docelowej rozpoczną się w marcu 2018 r. Więcej informacji o projekcie znajdziecie Państwo TUTAJ.